Pyramidy a zase pyramidy
Když se řekne Egypt, každému z nás se jistě vybaví pyramidy a zase pyramidy. Proto byste rozhodně při návštěvě Egypta neměli vynechat největší pyramidový komplex v Gíze. Dominují mu CHEOPSOVA, RACHEFOVA a MENKAUREOVA pyramida, které jsou ještě obklopeny stavbami menších rozměrů. Pokud by Vám ovšem ani takové množství dojmů nestačilo, můžete navštívit například DŽOSEROVU pyramidu v Sakkáře. Při prohlídce Vás jistě napadne hromada otázek, jako například k čemu pyramidy sloužily nebo jak byly postaveny. Nezapomeňte se však ve svém hloubání a následujte průvodce, jelikož jinak byste se už nikdy nedostali ven a sdíleli byste hrob spolu s egyptskými faraony.
Beznosá sfinga
VELKÁ SFINGA se též nachází v komplexu Gízské nekropole. I tento skvost přináší veliká tajemství. Dodnes se odborníci neshodli, z jakého období pochází, kdo ji nechal vytvořit, koho má znázorňovat a kam zmizel její nos. Všimněte si, že v médiích se setkáte s pohledem na Sfingu jen z jedné strany. Přímo na místě se tedy nenechte vyděsit nevábným pohledem na stranu odvrácenou.
Putovní chrám
Za další starověkou památkou se posuneme o kousek dál stejně jako ona sama. Možná se Vám to bude zdát neuvěřitelné, ale celý VELKÝ CHRÁM v Abú Simbel se původně nacházel o několik desítek metrů blíž nilskému břehu. Právě kvůli stoupající hladině byl však v roce 1967 přesunut. Dnes již na komplexu žádné stopy po zásahu nepoznáte a můžete si tak užít pohled na dvacetimetrové sochy Ramsese II. do poslední kapky. Další stavby tohoto typu pak na Vás čekají v chrámovém komplexu KARNAK.
Údolí králů
Do ÚDOLÍ KRÁLŮ by se rozhodně neměli vydávat tanatofobici, tedy lidé trpící fobií ze smrti. Místo totiž sloužilo k nalezení posmrtného klidu. Nachází se zde mnoho hrobek egyptských panovníků, které jsou vhledem k jejich vysokému postavení za života bohatě zdobeny. Na své si rozhodně přijdou milovníci výtvarného umění.
Za návštěvu také stojí Káhira, Alexandrie nebo Mennofer.