Alergie v dnešní době trápí stále více lidí, dospělých i dětí. Potíže, u některých druhů, mohou být velmi závažné. Lékaři sice mohou do jisté míry příznaky potlačit, ale přesto se vyléčit úplně nepodaří. Do jisté míry, ale lze příznakům předcházet. Můžeme se mylně domnívat, že pokud nejsme aktuálně alergičtí, že už máme navždy vyhráno. Opak je pravdou. Alergii můžeme získat v každém věku. Problém nevzniká pouze na genetickém základu, ale její vznik ovlivňuje i nás současný životní styl.
Mnohdy žijeme ve znečištěném prostředí, problém se týká hlavně velkých měst. Jsme často vystaveni stresu, máme nedostatek pohybu a mnozí se také nezdravě stravují. To vše ovlivňuje nás imunitní systém. Velké množství alergiků postihuje alergická rýma, ekzém a astma, nejvíce v jarním období. Nemoc vyléčit nelze, ale lze alespoň částečně předcházet zdravotním komplikacím. Nejdůležitější je, pokud je to možné, vyloučení alergenu a dodržování léčby předepsané lékařem. Alergií je celá řada. Jedna z nich je alergie na slunce. Ta patří mezi celkem časté. Týká se především osob se světlou pletí. U člověka s tímto problémem, se po pobytu na slunci objeví zarudlá kůže a nepříjemné puchýře. Tyto projevy se objevují především na místech, která nejsou před sluncem chráněna – dekolt, krk, paže, ramena nebo tvář. Reakce na slunce může být někdy prudká.
Kůže je bolestivá a svědí. Příznaky pomohou ulehčit antihistaminika, která lze užívat i preventivně. Pokud víte, že budete pobývat na slunci, můžete antihistaminika užít předem. Zmírňují svědění a bolestivost kůže. Aby se podrážděná kůži zklidnila, namažte ji produkty obsahující panthenol, ten pokožku zklidní a zchladí nebo použijte tekutý pudr. Můžete použít masti, pudry, balzámy nebo mléka. V případě alergie je, ale nejdůležitější chránit odkryté části těla.